UV Baskı Nedir ? Avantajları Nelerdir ?

UV Baskı Nedir? Avantajları Nelerdir?

   Uv baskı mürekkebin kağıt, yapışkan malzeme, kaplama, alüminyum veya akrilik malzemeye çarpar çarpmaz ultraviyole ışınları tarafından hızlıca kurutularak oluşturulan baskı türüne denilmektedir. Uv baskı yazıcı ile uyum sağlaması suretiyle her yüzeye uygulanabilir bir baskı yöntemidir.

Teknolojinin ulaştığı her alan gibi dijital baskı alanında da en çok tercih edilen reklam çözümlerinden biridir. Bu baskı türü kurması zor olan tüm baskıların kısa sürede kuruyarak hazır hale gelmesini sağlar. Uygulama yapılan baskının güneş ışınlarından ve olumsuz hava koşullarından korunmasını sağlayarak uzun ömürlü bir kullanım sağlar.  Baskı renginin tam istenilen renkte tutulması için en iyi sonuçları veren uv baskı dayanıklı olması ve renk tasarımı konusunda net olması bakımından büyük avantajlar sunar.

Kısaca avantajlarından bahsedecek olursak;

  • UV baskı dayanıklı ve esnektir
  • Hızlı kuruma sürecine sahiptir
  • Yüksek baskı kalitesine sahiptir

Kurumasının zaman aldığı baskı çeşitlerinde uv baskı yöntemini tercih etmek işlerinizi kısa sürede çözmenize yarayacaktır. Dijital baskı reklam çözümleri ile marka bilinirliğiniz artacak hedef kitlenize hemen erişebileceksiniz.

Uv Baskı Kullanım Alanları Nerelerdir?

Dijital baskının en sık tercih edilen ürünü olan baskı türünün kullanım alanı bir hayli geniştir. En sık olarak ise ambalaj ve etiketlerde kullanılır. Alanında uzman firmalardan aldığınız ürünler sizlere her zaman için uzun bir kullanım olanağı sunar. Metal, pvc malzeme, ahşap plaka,tekstil gibi bir çok alanda sıklıkla kullanılır. Bu baskı çözümünü yaptırmak için firmalardan alacağınız fiyat teklifleri m² ölçülerine göre değişiklik göstermektedir.

Uv baskının geleneksel baskı çeşitlerinden neden daha fazla tercih edildiğine gelecek olursak hızlı kurutma tekniği bununla beraber üretim hızını arttırdığı ile alakalıdır. Geleneksel baskı yöntemini seçmek yerine uv baskı tekniğini seçerek uzun ömürlü ve kaliteli bir ürün elde edebilirsiniz. En iyi reklam çözümleri günümüzün rekabet sorunları ile baş etmenin en kolay yoludur. Siz sadece reklam çalışmalarınızı yaptırarak hedef kitlenizin sizin bulmasını beklersiniz. Gözle görülen her alanda kullanılan bu baskı çeşitleri ile başarıyı yakalamak çok kolay olacaktır.